כיצד להסיר דבק PVC

כיצד להסיר דבק PVC

Welding polypropylene pipe

צינורות PVC הם נכס נהדר לאינסטלטורים בעשה זאת בעצמך מכיוון שהם מצטרפים כמו חלום. לצד צינורות ABS, צינורות PVC הם הצינורות המאובטחים ביותר שאפשר להצטרף אליהם בקלות כזו. יתרון זה הופך לחיסרון ברגע שאתה מנסה להפריד את הצינורות ולהסיר את דבק ה- PVC. לעשות את זה זה אתגר, אבל יש כמה שיטות שיכולות לעזור לגרום לזה לקרות.

הסרת צינור ודבק PVC

גזור והחלף את הצינור במידת האפשר

סובב את הצינור בכיוונים מנוגדים

מחממים את הצינור עם אקדח חום

חול את הצינור כדי להסיר את הדבק

איך עובד דבק צינור PVC

דבק PVC אינו דבק. המונח דבק הוא ידית נוחה, אך הוא ממזער את כוחו של חומר הפועל ברמה העמוקה ביותר של המבנה המולקולרי של PVC.

דבק לבן, דבק עץ ודבק נמס חם הם דוגמאות לדבקים שיושבים על פני החומרים ומתקשים. הדבק המוקש אוחז חומר אחד בחומר השני. דבק PVC עובד אחרת לגמרי.

דבק PVC הוא ממס הממיס את שני הצינורות ומחבר אותם זה לזה. ברגע שמורחים דבק PVC על צינור ה- PVC, הוא עובד מייד על השכבה העליונה של ה- PVC, מרכך וממיס אותו. כאשר פיסת PVC שנייה נדחקת אל החלק הראשון, הפלסטיק המרוכך של כל פיסה נקשר עם השני. התוצאה היא קטע מתמשך של PVC. במקרים רבים המפרק חזק יותר מהצינור עצמו.

החדשות הטובות הן שאולי תוכל לתפוס את הצינורות בזמן אם רק הצטרף אליהם. גורם נוסף שיכול לעבוד לטובתך הוא שלעיתים צינורות PVC מחוברים בצורה גרועה, מה שהופך אותם למועמדים טובים להפרדה. בחיפזון, ייתכן שהשרברב או העשה זאת בעצמך מרח את דבק ה- PVC באופן חלקי בלבד על המפרק.

מה אתה צריך

ציוד / כלים
אקדח חום
צבת לשון וחריץ
חותך צינור PVC או מסור
נייר זכוכית
כפפות עבות

הוראות

חותכים את צינור ה- PVC

חיתוך צינור ה- PVC לנקודה חדשה היא למעשה הדרך הטובה ביותר להפריד בין צינורות PVC ולהסיר את הדבק. אינסטלטורים מקצועיים בדרך כלל יחתכו צינור PVC במקום לנסות להפריד אותו. צינור PVC רך וקל לחיתוך. שלא כמו צינור נחושת, זה לא יקר להחלפה.

השתמש במסור או חותך צינורות PVC כדי לחתוך את החלק שברצונך להפריד. הקפד להשאיר מספיק מקום להתאמת הצימוד החדש, המרפק או אביזרי PVC אחרים.

סובב את צינור ה- PVC

פיתול צינורות ה- PVC בכיוונים מנוגדים עשוי לספק מומנט מספיק בכדי להפריד בין שני הצינורות. שני צבתות לשון וחריץ הפועלות זו כנגד זו, אחת משני צדי מפרק הצינור, עשויות לסייע בפירוק הקשר.

הזהר

צינור PVC בעל חוזק קריסה נמוך בהשוואה לצינורות אחרים. לדוגמא, צינור PVC בקוטר 2 אינץ ‘בקוטר 40 מדורג ב 225 פאונד לאינץ’ מרובע לפני שהוא יקרוס. היזהר בהפעלת לחץ על הצינור מהצבת.

מחממים את צינור ה- PVC

למרות שלא היה זה חום שהתמזג בצינורות ה- PVC, זה היה תהליך כימי הדומה לחום. לכן, על ידי הפעלת חום על הצינור בעזרת אקדח חום, ייתכן שתוכל לרכך את המפרק מספיק בכדי להפריד בין הצינורות.

אקדח חום הוא כמו מייבש שיער חזק, והוא משמש לעתים קרובות להסרת צבע או הרפיית צינורות מתכת.

התחל עם אקדח החום במצב נמוך יותר והתחל לחמם את צינור ה- PVC. כאשר הצינור מתחמם, עבוד על הצינור עם הצבת על ידי סיבובו מהצינור השני. זה תהליך איטי, אז היה סבלני. במקרים רבים, ייתכן שתצטרך להקריב צינור אחד על ידי פירוקו מהצינור השני.

הסר דבק מצינור PVC

אם תצליח להפריד בין צינורות ה- PVC, כדאי לך לנסות להסיר את הדבק מהצינורות. למרבה המזל, דבק צינורות PVC אינו דומה לדבקים אחרים: הוא מימי מאוד ולא גוש. משטח צינור ה- PVC המודבק בעבר יהיה מעוות וצבע סגול (בגלל צבע הדבק).

השחזה של העיוות והשלכת הצבע הסגול היא הדרך הטובה ביותר להסיר את הדבק. התחל עם נייר זכוכית בטווח חצץ מס ‘220 ועבד עד נייר זכוכית חצץ עדין כדי להחליק את כל החריצים.

עֵצָה

אם בכוונתך לעשות שימוש חוזר בצינור ה- PVC, ייתכן שלא תוכל להצטרף כראוי לצינור אם הוסר יותר מדי חומר מהשיוף.

0 comments:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *