כיצד להניח ריצוף יריעות ויניל

כיצד להניח ריצוף יריעות ויניל

ריצוף יריעות ויניל הוא אחד מחומרי הריצוף העמידים ביותר ועמידים במים שתוכלו להתקין בביתכם. כיסוי רצפה אידיאלי עבור מטבחים וחדרי אמבטיה, ריצוף יריעות ויניל הוא כמעט עמיד למים באחוזים – טענה שמעטים על הריצפות האחרות להעלות.

חלק מהעושים זאת בעצמכם עשויים להתרחק מריצוף יריעות ויניל, ברושם שקשה מדי להתקין אותם. להתקנת ויניל גיליון יש כמה היבטים מסובכים, אך אף אחד מהם אינו ניתן להתגבר ברגע שאתה יודע את הפתרונות.

התקנת רצפת יריעות ויניל רופפות
Loose-lay היא שיטת התקנת ריצוף ויניל היריעה המונעת בעיקר שימוש בדבקים בכדי להדביק את הרצפה לרצפת המשנה.

עם זאת הריצוף אינו חופשי להסתובב. משקל ויניל היריעה והחיכוך על רצפת התת עוזרים להחזיק אותו. לוחות בסיס היקפיים ורבע סיבוב מאבטחים את הקצוות. בחדרי אמבטיה, השירותים מותקנים על גבי הריצוף – נקודה מאובטחת נוספת. לבסוף, סרט דבק דו צדדי נוסף לאזורי תנועה מרכזיים כדי למנוע תנועה.

מכיוון שהתפרים הם נקודות הפרדה פוטנציאליות, השתמש בתפר אחד לכל היותר בשיטת הרפייה.

התקנה בשכבה רפויה פועלת בצורה הטובה ביותר באזורים שגודלם 100 מטרים רבועים. חדרי אמבטיה ומטבחים קטנים הם חדרים טובים להתקנת ריצוף יריעות ויניל רפויות.

כיצד לצייר לוחות בסיס

טיפים להתקנת ריצוף יריעות ויניל

קנו כ5 עד 10 אחוזים נוספים מריצוף היריעות בכדי להסביר את הבזבוז הצפוי.
הסר כמה שיותר חסימות: פתחי חימום, מדפים ניידים ואפילו את השירותים והארון. הסרת פריטים אלה היא עבודה נוספת אך היא מקלה על ההתקנה ומסייעת בהחזקת הריצוף.
עבור חדרי אמבטיה וחללים קטנים אחרים ברוחב של פחות מ- 12 מטר, אין צורך בתפרים מכיוון שגלילי ויניל יריעות הם לרוב בגודל של 12 מטר או יותר.
מה אתה צריך
ציוד / כלים
כַּף
מרק
רב כלים מתנדנד
מברג ידני
מקדחות אלחוטיות וסיביות נהג
סכין שירות
סרט מדידה

הוראות

התניה את הריצוף

הצב את ריצוף הוויניל באזור אתר העבודה או בסמוך לו למשך 24 שעות לפני תחילת ההתקנה. שמור על טמפרטורה של
65 F ו- 85 F כך שהריצוף יהיה קל יותר להתגלגל ולשטח.

הסר חסימות

הסר את כל לוחות הבסיס והתבניות לסבב רבע. אם ישנם רצועות מעבר לרצפה, הסר אותן באמצעות מברג ידני או מקדחה אלחוטית. הסר את האסלה. עצרו את אוגן ארון השירותים בעזרת סמרטוט בד בכדי למנוע הכלים ללכת לאיבוד במורד צינור הביוב. הסר את ארון האמבטיה.

עֵצָה

עבור שיפוץ אמבטיה, אין צורך להסיר את האמבטיה או המקלחת אם הם כבר במקום.

הכן את רצפת המשנה

רצפת המשנה חייבת להיות מישורית לחלוטין ונקייה מרווחים, תפרים או נקעים שעלולים להעביר אל פני הוויניל הרך. השתמש בתיקון הרצפה המשולב מראש ובתרכובת הרמה כדי למלא כתמים נמוכים עד לעובי מרבי של אינץ ‘. עבור מטבלים עמוקים יותר, תקנו את רצפת המשנה. בעזרת כף היד מורחים את המתחם על פני פערים ותפרים עד שהרצפה שטוחה ויישור.

חתוך תחת הדלת

השתמש בכלי הרב-מצויד עם להב עץ לחיתוך מתחת לקישוט הדלת בגודל 1/8 אינץ ‘. לחלופין, ניתן להסיר את חיפוי הדלת ולהתקין מחדש לאחר שהרצפה הונחה.

גזור את ריצוף הסדינים

כבה כל חימום קורן לרצפה. גזור את ריצוף הויניל כך שהוא יהיה בגודל החדר, בתוספת כ -4 אינץ ‘מכל הצדדים. הניחו את ריצוף הוויניל בחדר, כשהעודף עולה על הקירות. תנו לריצוף לנוח בחדר כשעתיים, כך שהוא יכול להתאים לגודל החדר.

עֵצָה

שמירה על חום החדר תעזור להפוך את הריצוף לגמיש יותר.

בצע קיצוצי הקלה

הריצוף יתקבץ בפינות ויקשה עליכם לחתוך את הדפנות. כדי להקל על המתח הזה, בצעו חתכים או הקלות בפינות. הפעל את סכין השירות בפינה, בחלק התחתון, ואז חיתוך יחיד כלפי מעלה עד לריצוף נופל למקומו.

חתוך סביב הצדדים

חותכים את הריצוף במקום בו נפגשים הקיר והתחתית. חתוך קרוב ככל האפשר לפינה ההיא, כך שכל הריצוף יוסתר על ידי לוחות הבסיס או רבע הסיבוב. מרגישים את אוגן ארון השירותים וחותכים אותו סביבו.

הוסף סרט דבק

הסר את ריצוף יריעות הוויניל והניח אותו בצד. ודא שהוא נשאר שטוח. הוסיפו רצועות סרט ההדבקה הדו-צדדי בכמה אזורי תנועה מרכזיים: ליד הדלת, מול האמבטיה או המקלחת ומול הארון.

הניחו את ריצוף הוויניל

הנח את יריעת הריצוף בחזרה לחלל ההתקנה. וודא שהריצוף לא מתקפל או מתקפל בין רצועות הדבק.

החלף את לוחות הבסיס ופריטים אחרים
התקן את האסלה, הארון ומאוורר החימום. התקן את לוחות הבסיס, רבע הסיבוב ורצועת המעבר.

0 comments:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *