כיצד להגדיל את ערך הבית

כבעלי בתים חכמים, אתה בטח רואה בבית שלך לא רק מקום לעשות חיים, אלא גם כאחת הדרכים הטובות ביותר לבנות עושר באמצעות הון עצמי. למעשה, הודות לקסם ההערכה הביתית, כאשר ערך הנכס עולה בכוחות עצמו, המוכרים האחרונים מכרו את בתיהם בחציון של 55,000 $ (29%) יותר ממה שרכשו אותו!

למרבה הצער, קשה לחזות את שיעור ההערכה המדויק של הבית מכיוון שהוא מבוסס על דברים שמשתנים תמיד, כמו: כמה קונים מחפשים בתים, כמה בתים זמינים ואינפלציה. ומי יודע אם בכלל תהיו מוכנים למכור את הבית שלכם כשהשוק חם? למשל, הרוכשים האחרונים חושבים שהם יגורו בביתם במשך 15 שנה. אבל מוכרים אחרונים גרו בבתיהם חציון של תשע שנים.

האם ניתן להגדיל את שווי הבית מעבר לשער ההון הסטנדרטי? תהיה בטוח. אם אתה רוצה ביטחון רב יותר שהבית שלך יהיה שווה יום אחד דולר עליון, פשוט עקוב אחר הטיפים הפשוטים הבאים כיצד להגדיל את ערך הבית.

בואו נצלול פנימה!

• הוסף יופי

אוקיי, הדבר הראשון שאתה יכול לעשות כדי להגדיל את ערך הבית הוא להפוך את הבית שלך לאטרקטיבי יותר – תרתי משמע. זה נכון, כל אתם חובבי עיצוב הבית, אנחנו מדברים על בימוי הבית! ולמרות שהפיכת הבית שלך ליפה יותר היא בהחלט נקודת מכירה מצוינת עבור קונים עתידיים, אתה גם תזכה ליהנות מגורים בבית יפה יותר בעצמך.

האם טכניקות בימוי ביתיות באמת מעלות ערך? בואו נראה מה המקצוענים חושבים: לאחרונה, 22% מסוכני המוכרים אמרו כי בימוי בית הגדיל את ערך הדולר שהציעו הקונים 1-5% בהשוואה לבתים דומים. ו- 17% אמרו שהוא מעלה את הערך בשיעור של 6-10% .3 אם אם הבית שלך שווה 300,000 $, יש סיכוי שמעקב אחר טיפים טיפוסיים לביצוע ביתי יכול לסייע בהעלאת ערך הבית שלך ב -3,000-30,000 $.

עם זאת, אל תשגעו ותפוצצו מיליארד דולר בפרויקטים מהסיבה היחידה להגדלת ערך הבית. במקום זאת, אם אתה יודע שתיהנה באופן אישי מהשינויים שאתה מבצע בבית שלך, גם אם הם לא מקפיצים את ערך הבית – זה עדיין זכייה.
אם אתה מחליט לסדר את המקום, איזה חדר כדאי לך לשפץ? להלן החדרים הנפוצים ביותר בעלי בתים שהועלו לאחרונה: 4

• סלון (93%)
• מטבח (84%)
• חדר הורים (78%)
• חדר אוכל (72%)

אנו יכולים להשתמש במטבח כדוגמה לאופן שבו הוספת יופי יכולה להגדיל את ערך הבית. שיפוץ מטבח קטן עולה כמעט 23,000 דולר. זה כולל דברים כמו עדכון מכשירי חשמל, ארונות, משטחים, כיורים וריצוף. פרויקט זה נוטה להחזיר לעצמו יותר מ -80% מההוצאות שהוצאו, מה שאומר שאתה יכול להוסיף יותר מ -18,000 $ לערך הבית שלך. 5 לא מרופט מדי. עכשיו, מה עם החלק החיצוני של הבית שלך? זה נכון – אתה יכול גם להגדיל את הערך על ידי פנייה למדרכה הביתית שלך! להלן מספר ממוצעי עלות ותמורה לסוגים שונים של פרויקטים: 6

• הוסף עוד מקום

בתים גדולים נוטים למכור תמורת יותר כסף. זה אולי נראה כנקודה מובנת מאליה, אך להישאר איתנו. המחיר החציוני האחרון בגודל הבית היה 130 דולר למ”ר. 7 והסכום הזה היה יציב עבור בתים קטנים וגדולים. אז הוספת מטרים רבועים יכולה להוסיף ערך אמיתי!
הסתכל סביב. האם תוכל לדפוק כמה קירות ולפתוח מקום בכדי שהמקום ירגיש גדול יותר? האם יש מקום בבית שלך שבו חדר אמבטיה אחר יקל על מאה פעמים?

רק זכרו כי שיפוצים בבית נוטים לעלות לכם יותר משווי המכירה החוזרת. לדוגמא, נניח שאתה רוצה לעשות תוספת לאמבטיה בינונית עם כיור, מקלחת ושירותים יפים למדי. פעולה זו עשויה להוסיף כמעט 29,000 $ לערך הבית שלך. אך ביצוע הפרויקט עשוי לעלות לך כמעט 48,000 $. לכן, כנראה שלא תרוויחו בחזרה את כל הכסף שהוצאתם. אך עדיין מדובר ביותר מתשואה של 60%, וזה לא נורא אם אתה מתכנן לגור בבית זמן מה כדי ליהנות מהתוספת החדשה. אתה רק רוצה לוודא שהשטח שאתה מוסיף להגברת ערך הבית שווה לך ולתקציב שלך.

אם נשתמש בדוגמה שלמעלה, נניח שיש לך בית בסך 200,000 $ ואתה חוסך 48,000 $ כדי להוסיף חדר אמבטיה. על פי הנתונים, ביתך יהיה שווה 229,000 $. אבל אם מכרת אותו זמן קצר לאחר מכן, היית מפסיד 19,000 דולר. במקום זאת, תרצה להישאר בבית שלך עד שהוא יעריך מספיק כדי לפצות על ההפסד. וזה מסובך לחזות. אם כי, אפילו מוכרים אחרונים שהתגוררו בבתיהם שמונה עד עשר שנים הרוויחו 35 אלף דולר (17%) יותר על ביתם ממה ששילמו עבורו. כך שאם התגוררת בביתך במשך זמן כה רב ונמכרת בתנאי שוק דומים, ייתכן שתרוויח בחזרה כמעט כפול מההפסד של 19,000 $!

הוסף יעילות אנרגטית

אוקיי, אתה עשוי לחשוב שהוספת יעילות אנרגטית אינה הדרך המרגשת ביותר להעלות את ערך הבית. ובואו נודה בזה, היית צודק. אבל היי, אם זה מעלה את ערך הבית, אז בגלל זה אנחנו כאן. חוץ מזה, כמעט 70% מאנשי המקצוע בתחום הנדל”ן אמרו שקידום יעילות אנרגיה ברישומי בתים היה בעל ערך.

אז באילו יעילות אנרגטית כדאי להתמקד בכדי לבנות את ערך הבית? ובכן, רוכשי דירות אחרונים מצאו את התכונות הידידותיות לסביבה החשובות ביותר:

• עלויות חום וקירור (33%)
• חלונות, דלתות ומתקני ציפוי (29%)
• תאורה חסכונית באנרגיה (23%)
• מכשירים חסכוניים באנרגיה (21%)
• גינון לחיסכון באנרגיה (10%)
• פאנלים סולאריים המותקנים בבית (3%)

נניח שאתה משדרג כ -10 מחלונות הבית שלך כדי להיות יעילים יותר באנרגיה. אם הלכת עם החלפת חלון ויניל, זה יכול להכניס לך קצת פחות מ- 17,000 $ לחור. אך סביר להניח שערך החלונות ירוויח לך יותר מ- 70% תשואה על מה שהוצאת, כלומר ערך הבית שלך עשוי לעלות ביותר מ- 12,000 $ .12 בנוסף, תחסוך כסף בחשבונות השירות!

• הוסף מערכות ומכשירים מעודכנים

הקלה במוחו של הקונה בנוגע לבעיות אחזקת הבית היא דרך נוספת להציג את ביתך כיקר ערך יותר. איך אתה עושה את זה? וודאו שכל המערכות והמכשירים בביתכם עדכניים ותפקודיים לחלוטין. התבונן סביב הבית. אם המזגן ממשיך להשמיע קול קלאנק, פתר אותו. אם קו אינסטלציה דולף, תקנו אותו. אם דוד המים ישן יותר מלכלוך, קבלו חדש. אם הגג ראה ימים טובים יותר, החליפו אותו. החלפת קירוי בינוני עם שלבקת חוגרת אספלט עשויה לעלות קצת יותר מ -22,000 דולר. אך המספרים מראים שהוא יכול להעלות את ערך הבית שלך ביותר מ- 15,000 $ – זה יותר מ- 68% תשואה על ההשקעה שלך!

0 comments:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *