הבעיות הגדולות ביותר בשיפוץ בית ישן

לבתים ישנים יש אופי, ומתגאה לעתים קרובות בתכונות כמו חלונות ארכיטקטוניים וקירות גבס מוצקים שלא תמצאו במבנים חדשים יותר. אולם הגיע הזמן לשפץ, בתים ישנים מציגים אתגרים יקרים שאינם כה מקסימים. להלן סוגיות השיפוץ הגדולות והנפוצות ביותר שכדאי להתכונן אליהם.

בעלי ואני קנינו את מושבת שנות העשרים שלנו לפני כעשור. כל שיפוץ בית שביצענו לבית הוותיק הזה הפחיד אותנו מלעשות אחרת: איזה נושא נסתר נמצא הפעם? וכמה זה יעלה לנו? למרות שחלק מהבעיות שעולות במהלך שיפוץ חלות גם על בתים חדשים יותר, יש לבתים ישנים בעיות מיוחדות. “הדברים נוצרו אחרת באותה תקופה”, תשמע, וזה לא תמיד דבר טוב. עם זאת, אם אתה מודע לבעיות הפוטנציאליות, תוכל להגדיר תקציב וציר זמן ריאלי יותר לפרויקט השיפוץ שלך.

אינסטלציה מיושנת וחשמל
בעיות חיווט ואינסטלציה חשמליות נפוצות בבתים ישנים. לפני שנות השישים שימשו צינורות מגולוונים הן בתוך הבית והן לקווי ביוב. הבעיה עם צנרת מגולוונת היא שהם בקלות נסתמים או מסתדרים לאורך זמן. במהלך שיפוץ שכולל אינסטלציה, סביר להניח שתרצה להחליף את הצינורות ב PVC או נחושת. HouseLogic טוענת כי העלות להחלפת צינורות במהלך שיפוץ יכולה להוסיף 250 עד 1000 דולר – הסדר יחסי מכיוון שהצינורות נחשפים במהלך הפרויקט.

חיווט חשמלי ישן יכול להוות סכנה בטיחותית ויהיה צורך להביא אותו לקוד. כאשר עיצבתי מחדש את חדר האמבטיה שלי למדתי שאני צריך לשכור חשמלאי שישדרג את לוח החשמל. בבתים בשנות העשרים של המאה העשרים לא היו מייבשי שיער, ואפילו משהו קטן כמו זה יכול למשוך יותר כוח מכפי שמערכות חשמל ביתיות ישנות יכולות להתמודד. חיווט ישן הוא גם פשוט אי נוחות: אם אי פעם איבדת כוח כשאתה מפעיל את המיקרוגל ואת מכונת הקפה באותו זמן, אתה יודע למה אני מתכוון. צפו לשלם לפחות 1,300 עד 3,000 דולר כדי לשדרג לשירות של 200 אמפר, 200- $ 750 כדי להחליף שקעים דו-שיניים לא מקורקעים לשקעים עם 3 שיניים, ו -4,000 $ ומעלה כדי לחבר מחדש את הבית כדי להיפטר מחיווט הידית והצינור הישן. זה יכול להדליק אש. תלוי בצרכים שלך ובמכשירים שבבעלותך, ייתכן שתצטרך אפילו לשדרג את החיווט המודרני כדי לתמוך במכשירים חדשים, מחשבים, מערכות בידור ופרויקטים אחרים. האם אין לך כיף ביתי?

חומרים לא בטוחים כמו עופרת ואסבסט
אם הבית שלך נבנה לפני כמה עשורים, יש סיכוי טוב שיש עופרת בצבע ובאסבסט בריצוף, עבודות צינור, תקרות פופקורן, קירוי ומערכת HVAC. ללא הפרעה, אלה אינם מזיקים, אך אם הפרויקט דורש גירוד או חיתוך של חומרים אלה, האבקה או האבק עלולים להיות מסוכנים מאוד. אתה יכול לבדוק צבעי עופרת בכוחות עצמך, אך לכל דבר אחר תצטרך איש מקצוע שיגלה וירגע בחומרים אלה אם אתה חושד שהם בבנייתך.

כאשר הייתה לי חברת הפחתה שמסירה את האסבסט המכסה את הצינורות במרתף שלי, שילמתי 1,000 דולר. ב- HomeAdvisor אומרים כי פינוי אסבסט נע בין 200 ל -700 דולר לשעה, ורוב בעלי הבתים מוציאים בין 971 ל -2,250 דולר כדי להסיר עופרת רעילה. שווה כל שקל בשביל השקט הנפשי ובטיחות המשפחה שלך.

חומרים המשמשים לבניית ביתך אינם זמינים יותר
בתים ישנים יותר נבנו בתקני בנייה וקודים שונים מהיום, ולעתים קרובות עם חומרים שונים לחלוטין. האמבטיות היו קטנות יותר, הדלתות צרות יותר וגם החדרים היו קטנים יותר. אם רוצים לשמור על האופי הישן של הבית שלך, זה יכול להיות מסובך למצוא חומרים שיתאימו לשאר חלקי הבית שלך לשיפוץ שלך. משפץ בראונסטון ישן? תזדקק לדלתות עץ מלאות וריצוף עץ אלון דק – כולם שונים לחלוטין מהתקנים והחומרים הנפוצים כיום לבניית בית. קניות בחנויות הצלה ארכיטקטוניות או במרכזי שימוש חוזר אחר יכולות לעזור, כמו גם למצוא חליפות שיפוץ המתמחות בבתים ישנים. עם זאת, היו מוכנים לשלם יותר אם אתם באמת רוצים לשים ידיים על חומרים תואמים ומקוריים שהם שיקום יותר מאשר שיפוץ.

פריסות מיושנות, כמו מסדרונות ארוכים וחדרים זעירים
צפו בפרק של ציידי הבית של HGTV ותוכלו ללמוד מהר מאוד שהתכונות ותכניות הרצפה שרוכשי הבית של היום מחפשים שונות באופן משמעותי ממה שתמצאו בבתים ישנים רבים. יחידת הורים עם ארון אמבטיה צמוד? מתווה תוכנית רצפה פתוחה בין המטבח, האוכל והסלון? לא בבתים ישנים. עוד באותו היום היו לבעלי בתים צוותי מגורים שניקו אותם ובישלו עבורם, ולבתים בסגנון ויקטוריאני היה חדר לכל אחד. יחיד. מטרה. תכניות בנייה משותפות בעשורים קודמים כללו גם דיור למגורים, ולכן מבנים גדולים נחתכו לדירות קטנות. יתכן שאיש לא חשב אז שמישהו ירצה לחיות “במערך פתוח”.

בחלק מחדרי השינה שלי אין אפילו ארונות (אז למתווכים, הם אינם חדרי שינה טכנית) ובשל האופן בו הבית נבנה, אין מקום להוסיף ארונות סטנדרטיים. עם פריסות מיושנות, למצוא מקום להרחבת חלל או לארגן מחדש את הפריסה יכול להיות מסובך. אם ברצונך לחדש את הבית שלך (למשל עבור מתווה שטח פתוח זה), תצטרך להתייעץ עם אדריכל או מהנדס, כמו גם בונה כדי להבין את העלות האמיתית. קריעת קירות יכולה להיות יקרה ומסוכנת גם אם מדובר בקיר הנושא עומס, ואם אתה חושב לפתוח רצפה כך שתוכל לראות מהסלון דרך המטבח, רוב הסיכויים שיהיו לך סוגיות מבניות להתמודד איתן עם.

עבודות שיפוץ גרועות בוצעו שוב ושוב
ככל שבית ישן יותר וככל שפעמים רבות הוא נמכר או הוחלף ידיים, כך סביר להניח כי כל שינוי בבית לא היה בקנה אחד עם העיצוב המקורי של הבית. לפעמים, כמו במקרה שלי, בוצעו “שיפורים” של בעלים קודמים תוך התעלמות מוחלטת משאר המבנה. לדוגמה, צינורות מים לתוספת אמבטיה בעליית הגג נחשפו דרך חדרים אחרים, ולא דרך קירות או חללים נסתרים אחרים, כפי שהם צריכים להיות. לפעמים לא תגלה סוגים כאלה של סוגיות עד שתתחיל פרויקט שיפוץ. חשוב במיוחד שיהיה לך קבלן בית או שיפוצניק שיכולים לבטוח בו כדי לבטל את כל הטעויות הישנות שתמצא.

כולם אמרו, אם הבית שלך עודכן ומתוחזק לאורך השנים, כנראה שלא תיתקל בכל הבעיות הללו. אבל עם בתים ישנים יותר, ובמיוחד עם אותם בתים ישנים ומקסימים שעמדו כבר עשרות שנים, אולי אינכם יודעים. עדיף לטעות בצד הזהירות ולתקצב הרבה יותר כסף וזמן לשיפוץ הבית שלך ממה שאתה חושב שאתה צריך. כלל האצבע הישן הוא להפריש מגבלה של 15% עד 20% לבעיות ושינויים בלתי צפויים, אך אם אתה חושד שבבית שלך יש אולי אחד הנושאים שלמעלה, אולי תרצה להוסיף עוד יותר מאגר.

לא חוקר את ההיסטוריה
לחפור לעבר הבית שלך יכול להיות כיף, אבל זה גם יכול לעזור לך לקבל החלטות אסתטיות ולהימנע מטעויות יקרות. האדריכל אניק פירסון נזכר בלקוח מניו יורק שרצה להתקין בריכה במרתף שלו. היא התייחסה למפות היסטוריות של מנהטן שהראו היכן קיימים כל נתיבי המים, הרטיבות והגבעות וגילתה נהר מתחת לבית העירייה. “הם תקעו חור במרתף ובוודאי שהיו מים זורמים. הנהר עדיין היה שם. “

הוספת מדה מרובעת
מרבית האדריכלים מסכימים כי תוספות, כאשר הן נעשות בזהירות, מתקבלות על הדעת. אך לא כל התוספות הן בטוב טעם. ח’נני מצביע על ויקטוריאני בעמק ההדסון בניו יורק ששיפץ לאחרונה. “הייתה תוספת מביכה שהייתה פונקציונלית אך נראתה כמו תוספת ולא חלק מהכוונה העיצובית המקורית,” למרות שהיא תואמת סגנונית את הגימורים והפרטים של שאר הבית. ומיקומו בצד הבית – הראה אותו מהרחוב. ח’נאני הסיר אותה לחלוטין ושם חשפה חלון מפרץ יפהפה עם מושב חלון, אותו שיקום. ואז, כדי להחזיר את הקטעים המרובעים שאבדה, היא עיצבה תוספת בצד האחורי של הבית בגודל זהה לתוספת הקודמת.

0 comments:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *