שיפוץ בית: שיפוץ לעומת מעבר דירה

אם אתה מרגיש שגדל את הבית הנוכחי שלך, אתה עשוי לשקול מעבר דירה. וכששווקי הדיור ברחבי הארץ מתחממים עם מזג האוויר, זו עונת הציד של הבית.

אבל מה אם הרעיון של מעבר דירה מדגיש אותך? מה אם אתה אוהב את החצר שלך ואת השכונה שלך, אבל פשוט לא את הבית שלך? במקרה כזה, מומלץ לשקול אפשרות חלופית. מעבר דירה היא לא הדרך היחידה להשיג בית גדול יותר או לשדרג את שטח המגורים שלך, אחרי הכל. אתה יכול גם לשפץ מחדש את מה שיש לך – מהלך שהפך פופולרי יותר ויותר ככל שמחירי הדיור ממשיכים לעלות וה המלאי הזמין נותר נמוך באופן מפתיע.

מעבר מול שיפוץ: יתרונות וחסרונות
שיפוץ עשוי לא להיות מרגש כמו לקנות בית חדש, אך בסופו של דבר זה יכול להיות מעבר חסכוני יותר. הסיבה לכך היא גם שהעברה עצמה יקרה – כמו גם מכירת הבית הקיים.

אבל זה גם בגלל שמחירי הדירות עלו באופן דרמטי. מדד מחירי הבתים של חברת הנדל”ן של CoreLogic מראה כי בפריסה ארצית מחירי הדיור עלו באפריל 2018 ב -6.9% בהשוואה לשנה שעברה, והם צפויים לטפס ב -5.2% נוספים במהלך חודש מאי 2019.

ברור כי עליית המחירים היא שיקול עצום לכל מי ששוקל לעבור. מוכרים עשויים לקבל מחיר מכירה גבוה יותר עבור ביתם, אך סביר להניח שהם ישלמו יותר כאשר הם הולכים לקחת משכנתא עבור נכס חדש. בנוסף, ישנן עלויות אחרות שכדאי להיות מודעים להן. כביכול מחירי מכירות יכולים גם להיות מחירים גבוהים יותר עבור חיוניים אחרים, כמו ביטוח בעלי בתים ומיסי נכסים. כל ההוצאות הללו יכולות ויצטברו לאורך זמן.

האם כדאי לכם לעבור דירה, או האם עליכם לבצע שיפוץ מחדש? מומחים שדיברנו איתם צריכים לשקול את היתרונות והחסרונות של שתי האפשרויות לפני שתנקוט צעדים לשני הכיוונים. להלן כמה מהיתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון:

היתרונות של מעבר דירה:
אתה יכול להזיז את המיקום שלך פיזית. ג’ון בודרוזיץ ‘מהבית זדה אומר כי אחד היתרונות הגדולים ביותר של מעבר דירה הוא העובדה שאתה צריך לבחור מיקום חדש להתקשר אליו הביתה. פירוש הדבר יכול לחפש בית גדול או קטן במידה ניכרת על סמך העדפותיך, אך זה יכול גם אומר לבחור בשכונה טובה יותר או הרבה במדינה אם זה מה שאתה רוצה. אתה יכול אפילו לעבור לאזור עם בתי ספר טובים יותר, וזה דבר שלא תקבל כשאתה משפץ מחדש את הבית הקיים שלך.

אתה לא צריך לגור באזור בנייה. אם שיפוץ הבית שלכם ידרוש פרויקט פולשני כמו שיפוץ אמבטיה או מטבח, מעבר יכול לחסוך מכם להתמודד עם הבלגן והלחץ. שיפוץ מטבח גדול עלול להותיר אותך ללא מקום להכין אוכל במשך חודשים, אחרי הכל. זה יכול להיות לא נוח ויקר.

אתה לא צריך להתמודד עם קבלנים. אמנם שיפוץ הבית שלכם יכול להיראות אידיאלי, אך לעיתים נדירות ההתנהלות מול קבלנים היא ללא לחץ. תמיד יש שיהוקים כשמשנים או בונים, ולא כולם רוצים להתמודד עם הדרמה או ההוצאה.

אתה יכול לרכוש בית שהוא 100% סוהר. ארל קורל, נשיא חברת נקודת הבתים המותאמת אישית בטקסס, אומר כי מעבר דירה נותן לך את האפשרות לקנות בית ששופץ ושודרג למפרט שלך. אם אתה קונה בית במצב טוב כבר, אתה יכול לארוז את החפצים שלך ולעבור מיד לאחר הסגירה.

החסרונות של מעבר דירה:
יתכן שלא תקבל בדיוק מה שאתה רוצה. אחת הסיבות העיקריות לכך שמחירי הבתים עלו היא היעדר המלאי – וזה אומר שייתכן שלא תהיה לך המון אפשרויות באזור הרצוי לך. לדברי קורל, די מקובל למצוא בתים שמסמנים כמה מהתיבות שאתה רוצה – אבל לא את כולם. “פירוש הדבר שסביר להניח שתצטרך להתפשר על כמה פריטי רשימת משאלות”, הוא אומר.

יתכן שתצטרך לעזוב אזור שאתה אוהב. אם אתה אוהב את השכונה הנוכחית שלך ואינך יכול למצוא משהו גדול יותר באזור שלך, לעזוב את האזור לקבל את מבוקשך יכול להוות חיסרון גדול. אתה אולי אוהב את הבית החדש שלך, אבל מה אם אתה לא אוהב את השכונה החדשה שלך או שילדך לא אוהב את בית הספר החדש שלהם?

קניית בית ומעבר דירה יכולה להיות זמן רב ולחץ. בודרוציץ ‘אומר כי התמודדות עם מציאת בית חדש, קבלת מימון וסגירת הבית החדש תוך מכירת הבית הנוכחי יכולה להיות טרחה אדירה. התזמון יכול להיות קשה במיוחד עם בתים שטסים מהשוק בממוצע של 34 יום – השיעור המהיר ביותר מזה שנים, לפי Redfin.

מעבר דירה זה יקר. אמנם ייתכן שתמצא “עסקה” על בית חדש שמכניס אותו לטווח המחירים שלך, אל תשכח את עלויות מכירת הבית והעברת דירה. סביר להניח שתצטרך לשלם בערך 5% עד 6% ממחיר המכירה בעמלות סוכן נדל”ן כשאתה מוכר את הבית הקיים שלך. יתכן שיהיה לך עלויות סגירה על שני הבתים, עלויות מעבר, ועלויות השדרוג (צבע, שטיח חדש וכו ‘) עבור הבית החדש שלך.

היתרונות של שיפוץ:
אתה יכול לתכנן שיפוץ שיעמוד במפרטים המדויקים שלך. איתן ויקרי מטריפלמנט נדל”ן במנהטן אומר כי שיפוץ מחדש מאפשר לך לבחור בדיוק כיצד הכל נוצר ומוגמר כך שיתאים לצרכים שלך וטעמיך. זהו ניגוד גדול למכירת הבית ולמעבר שכן הבית החדש שלך לא תוכנן בדיוק בשבילך.

יתכן שתוכל להשתמש בהון עצמי כדי לשלם עבור השיפוץ. אם יש לכם הון עצמי ביתי, הלוואת הון ביתית או HELOC יאפשרו לכם להשתמש בביתכם כבטוחות ולהלוות כנגד שוויו כדי לשלם עבור השיפוץ. הלוואה כנגד הון עצמי בבית יכולה להיות פחות יקרה ופחות מטרחה מאשר לקחת משכנתא חדשה לבית.

אם אתה אוהב את השכונה שלך, אתה לא צריך לעבור דירה. שיפוץ מחדש מאפשר לך להישאר במקום שאתה נמצא בו, וזה יכול להוות יתרון עצום אם אתה אוהב את בתי הספר המקומיים, את השכונה שלך, או את האזור בכלל.

אתה יכול להימנע מעלויות העברת ומכירת הבית שלך. אמנם שיפוץ לא זול, אך אתה יכול להימנע מהעמלות המתווכים, מעלויות הובלה, ומהכסף שסביר להניח שתבזבז כדי להשיג את הבית החדש שלך בדיוק איך שאתה רוצה.

חסרונות שיפוץ:
כנראה שתעמוד בפני כמה הוצאות מפתיעות. קורל אומר שמקובל מאוד להיתקל בבעיות בלתי צפויות במהלך פרויקט שיפוץ. “זה נכון במיוחד אם אתה לוקח פרויקט רחב היקף שכולל קריעת קירות, הזזת אינסטלציה, הוספת קווי גז וכדומה,” הוא אומר. למרבה הצער, הוצאות הפתעה אלו עלולות לגרום לעליית תקציב השיפוץ שלך.

שיפוץ יכול להוות כאב. בודרוציץ ‘אומר כי תהליך שיפוץ הבית יכול להיות קשה נפשית, במיוחד כשאתה מתמודד עם תקציבים, חוזים, קבלנים, בחירת מוצרים ועיכובים פוטנציאליים. תלוי עד כמה השיפוץ פולשני, יתכן שתצטרך לגור באזור בנייה במשך חודשים או אפילו להישאר עם המשפחה או במלון בזמן הגרוע ביותר.

יתכן שלא תחזיר את כספך מהמשפחה שלך. אמנם שיפוץ הבית יכול להיות יעיל בעלות, אך רוב פרויקטים של שיפוץ מחדש אינם יכולים להציע החזר של 100% מכספכם. על פי מחקר עלות לעומת ערך שערך 2018 ממגזין שיפוץ, דגם מטבח מינורי הביא תשואה של 81.1% בממוצע בשנה שעברה – כלומר, שיפוץ מטבח בסך 20,000 דולר רק יגדיל את ערך הבית בכ- 16,220 $. עם זאת, מי ששילם עבור שיפוץ גדול למטבח רק החזיר 59% מעלויותיו במהלך מכירה חוזרת.

סוגיות אחרות שיש לחשוב בהן
בנוסף לשיקולים לעיל, יש השלכות כספיות המגיעות לשתי הבחירות. בוזרודיץ ‘אומר שאתה באמת צריך לרשום את המספרים על כמה הון עצמי יש לך בבית הנוכחי שלך, את נקודת המחיר של מה בית חדש יעלה והאם אחת מהאופציות תשאיר אותך טוב יותר כלכלית.

זה גם משנה אם יש לך הרבה על הבית הקיים שלך או לא. אם קנית מחירי דיור נמוכים וכעת הם גבוהים במקום מגוריך, יתכן שלא תרצה להתחיל מחדש עם בית גדול יותר ומשכנתא גדולה יותר. יתכן שיש לך המון הון בביתך הנוכחי, אך תמלא את זה אם תמכור ותקנה בית במחיר מכירה גבוה בהרבה.

בצד הפוך, יש זמנים שבהם אין לך ברירה מבחינת מה לעשות. Vickery מציין כי שיפוץ מחדש אינו תמיד אופציה, מכיוון שיש פעמים שאפילו פרויקט שיפוץ מלא לא יתייחס לבעיות הגדולות ביותר בבית שלך. אם אתה גר בתוך דירה, למשל, סביר להניח שאתה לא יכול פשוט להוסיף מקום ליותר מקום.

לבסוף, אל תשכח שלמעבר עלולות להיות השלכות מס שיכולות להיות טובות או רעות. מסיבה זו יתכן וחכם להתייעץ עם היועץ הפיננסי או רואה החשבון בכדי לבדוק כיצד מכירת הבית או מעבר דירה עלולים להשפיע על השורה התחתונה.

להזיז או להישאר מכניסים? להלן החלטה
אמנם אין כללים קשים ומהירים שקובעים אם עליכם למכור את הבית או להישאר במקום, המתווך דון קרמר ממגזרי Urban Nest בלאס וגאס אומר שיש המון שאלות שתוכלו לשאול את עצמכם שיעזרו לכם להחליט.

בתור התחלה, עליכם לשאול את עצמכם מה יהיו יעדי הדיור שלכם בחמש עד עשר השנים הבאות. אם אתה אוהב את הבית שלך וזה עובד בשביל העבודה שלך ואת המשפחה שלך, אז זה יכול להיות הגיוני לשפץ ולעבוד עם מה שיש לך. אם אתה מתכנן לעבור בעוד מספר שנים, ייתכן שתרצה לשקול להישאר במקום שאתה נמצא ולא לעצב מחדש, לעומת זאת. מכיוון שלא סביר שתחזירו את כל כספכם למשפחה כשאתם מוכרים, הוצאת טונה של מזומנים על פרויקט ענק עשויה לא להיות הגיונית כלכלית.

קחו בחשבון גם איך אורח החיים שלכם ייכנס לפעולה – גם היום וגם מחר, אומר קרמר. האם הילדים עכשיו מחוץ לקולג ‘והתחלת משפחות לבד? אם הם יהיו או עוד מעט יהיו, ייתכן שלא תזדקק לבית גדול יותר ויכול היה להפיק תועלת מפרוייקט שיפוץ פשוט כדי לשפר את זרימת הבית שלך או להפוך אותו לנוח יותר.

שקול גם את הכספים שלך. מעבר דירה יכול להיות יקר ביותר, אך גם שיפוץ מחדש יכול להיות. לפני שתבחר באחת מהאפשרויות, וודא שאתה באמת יכול להרשות זאת לעצמך. בסופו של דבר תצטרך להחזיר כסף שתשלם, לכן עליך להיות מוכן לשלם עבור בית החלומות שלך לטווח הארוך.

0 comments:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *