עלות שיפוץ בית

שיפוץ אינו זול. כל ותיק שיפוץ בית יכול להעיד על עלויות ההפתעה, העיכובים ועוד שיצוצו במהלך שיפוץ, אך בעלי בתים חדשים – או אלה שעדיין לא ניסו לבצע שיפוץ מחדש – עשויים שלא להיות מודעים עד כמה עדכוני הבית הם חולמים עשוי לעלות. ואפילו מישהו שעבר שיפוץ, גדול או קטן, עשוי להיות מופתע כמה עולה הפרויקט הבא, גם אם מדובר בפרויקט ביתי DIY.

האמת האכזרית של שיפוץ הבית היא שציפיות ותוכניות ככל הנראה לא תואמות את המציאות. סקר שנערך לאחרונה על 1,300 בעלי בתים בארה”ב על ידי אתר חיפוש הנדל”ן Trulia מגלה כי 90 אחוז מבעלי בתים מתכננים לשפץ את ביתם בשלב מסוים, אך 47 אחוזים (כמעט מחציתם) אינם מוכנים להוציא יותר מ- 5,000 דולר על שיפוץ זה. סקר דומה מאתר שיפוץ הבית Porch מגלה כי 69 אחוז מבעלי הבית רוצים לעשות פרויקט שיפוץ ביתי גדול בשנה הבאה, והם מתכננים להוציא בממוצע 3,911 דולר על תיקונים ושיפורים אלה; 83% מתכננים להוציא פחות מ- 5,000 דולר על השיפוץ שלהם.

5,000 דולר הם סכום עצום, אך בעולם השיפוצים זה לא יכול להגיע רחוק ככל שניתן היה לקוות. הוספת בריכה מוקפת לבית היא חלום צינורות עבור רבים, אך הפיכה לאחד מאותם בתים עם בריכות עולה כמעט 50,000 $ בממוצע, וזה עשוי להיות הרבה יותר ממה שמישהו היה מנחש; באופן מפחיד, אותו ההבדל בין עלות נחשבת לבין עלות בפועל חל כמעט על כל פרויקטים של שיפוץ ביתי.

כמו כן, כל פרויקטים של שיפוץ בית הם שונים; מטבחים זהים המותקנים בשני בתים שונים יכולים להיות בעלי תגי מחיר שונים להפליא, תלוי בבית, באזור, בקבלן, בלוח הזמנים ועוד. עלויות שיפוץ הן כל כך סובייקטיביות, למען האמת, שכמעט בלתי אפשרי לשים מחיר סטנדרטי על שום דבר, אז הסתכל על התפלגות העלויות כאן בידיעה שכל פרויקט הוא ייחודי. עם זאת, מה יכול שיפוץ של 5,000 דולר לקנות?

עלות שיפוץ מטבח
סקר “שיפוץ על העלייה” של Trulia מדווח כי שיפוצי מטבח הם הפופולריים ביותר בקרב בעלי בתים שמתכננים פרויקט בשלב מסוים. למרבה הצער, שיפוצים למטבח גם יקרים להפליא.

רוב האנשים מוציאים בין 25,001 ל 50,000 $ על שיפוץ מטבח. כלל טוב לתקצוב שיפוץ מטבח הוא להוציא לפחות חמישה אחוזים מערך הבית על שיפוץ מטבח. הערך הממוצע הביתי בארה”ב הוא 226,300 דולר, כך שבעל הבית הממוצע ירצה להוציא – למינימום – 11,315 דולר על שיפוץ מטבח. הוצאות אפילו סכום זה על שיפוץ מטבח מלא עשויות להיות קשות, עם זאת, בהתחשב בעד כמה עדכוני מטבח יוקרתיים יכולים להיות.

שיפוץ מטבח מלא עשוי ככל הנראה להחליף ארונות במקום ליטוש מחדש של ארונות מטבח. אבל בעלי בתים שבוחרים בבידוי ארונות מטבח מחדש להחלפתם יכולים לעשות זאת כשליש ממה שעלולים ארונות חדשים לעלות. העלות הממוצעת לחידוש ארונות מטבח היא 2,456 דולר; עם החיסכון היחסי מזה, בהשוואה לסט ארונות חדש בתוספת 6,000 דולר, בעל בית מנוסה בתקציב יכול להשיג גם מכשירים חדשים, ועדיין לסיים את שיפוץ המטבח בפחות מ- 5,000 $. לעומת זאת, ייתכן שמשטחי שולחן חדשים לא יתאימו לתקציב זה – העלות להתקנת דלפק השיש בממוצע 2,909 דולר, אך גורמים כמו גודל המטבח ובחירת השטח יכולים לשנות זאת.

עם הנתונים האלה בראש, אין זה פלא ששיפוץ מטבח יכול לעלות בקלות יותר מ 25,000 $, במיוחד אם העדכון כולל חומרים מתקדמים, אביזרים ומכשירים מתקדמים. אחרי הכל, שיפוץ מטבח מלא דורש אורות חדשים, צבע חדש, שטיפה אחורית למטבח חדש, רצפות חדשות, ולעיתים עבודות אינסטלציה וחשמל חדשות, בתוספת עבודה, מעל עלות הארונות והמשטחים החדשים.

בהתחשב בסקר של Trulia מגלה שרק 20 אחוז מבעלי הבית מוכנים להוציא יותר מ- 10,000 דולר על שיפוץ ביתי וממצאים של Porch שרק 6 אחוזים מתכננים להוציא את אותו הסכום, שיפוץ מטבח מלא עשוי להיות מחוץ להישג ידם של רבים, לפחות עד הם הספיקו לחסוך. כמובן, עדכונים קטנים יותר למטבח כמו עבודת צבע חדשה, משטח אחורי חדש או מכשירים חדשים הם תמיד אפשריים, ולעיתים קרובות בפחות מ- 5,000 $.

עלות שיפוץ אמבטיה
הסקר של Trulia אומר כי חדר אמבטיה הוא פרויקט השיפוץ הביתי הפופולרי השני ביותר. למרבה הצער, שיפוץ אמבטיה אינו זול בהרבה משופצים למטבח, ובעלי בתים טיפוסיים המקווים להוציא פחות מ- 5,000 דולר על שיפוץ עשוי למצוא את עצמם מאוכזבים. העלות הממוצעת הארצית לבנייה מחדש של חדר אמבטיה נע בין 9,000 ל 15,000 $, תלוי את מי שואלים. (אתרי שיפוץ בית כמו Thumbtack, רשימת אנג’י ו- HomeAdvisor מציעים הערכות משתנות.)

שיפוצים תקציביים יכולים לעלות עד 2,000 $ או 3,000 $, אך פרויקטים כאלה מסתכנים ביציאה מהסגנון – או חסרים תכונות מבוקשות – מה שעלול לפגוע בערך המכירה הכללי של הבית בטווח הרחוק. רעיונות לשיפוץ אמבטיה קטנים יכולים לעזור וכך יכולים להגביל פרויקט לתכונה אחת או שתיים בכל פעם ולהימנע משינויים בעלויות גבוהות הדורשות הזזת אינסטלציה ודלתות או חלונות.

עלות ריצוף
בממוצע, עלות התקנת הריצוף באופן לאומי היא 2,886 דולר, מה שמציב התקנת רצפה חדשה באופן ישר בתוך טווח השיפוץ של 5,000 $, שבעלי בתים רבים מתכננים. כמובן שגורמים כמו גודל הבית, סוג הריצוף ואיכות ההתקנה יכולים להעלות או להוריד את המחיר הזה. הסרת ריצוף ישן – וטיפול בבעיות שההסרה עלולה לגלות – יכולה להוסיף לתג המחיר.

עלות ריצוף העץ היא הגבוהה ביותר ואחריה עלויות ריצוף לרבד, אבן ו אריחים. רוב חומרי הריצוף משולמים ברגליים מרובעות, כך שבתים גדולים יותר ידרשו השקעה גדולה יותר. בחירת חומר הריצוף הנכון והגבלת רצפות חדשות לחללים עם תנועה גבוהה, כמו המטבח או המסדרונות, יכולה גם היא לסייע במזעור העלויות.

עלות לצבוע בית
ברוב החדרים האחרים – חשבו חדרי שינה, הסלון וחדר האוכל – אפשרויות שיפוץ אמיתי הינן מינימליות, בהנחה שבעל הבית הטיפוסי אינו מתכנן להזיז דלתות או להוסיף חלונות. בחללים אלה, מעיל צבע חדש יכול לשנות לחלוטין את המראה והתחושה של חלל – ובעלות נמוכה יחסית.

העלות לצביעת פנים הבית היא בממוצע 1,750 דולר. באופן כללי, עלות צביעת חדר בודד יכולה להיות בין 380 $ ל 790 $, ובעלי בתים יכולים לבחור לדלג על ציירים מקצועיים על ידי ביצוע הצביעה בעצמם ובעקבות טיפים אלה בכדי לחסוך כסף בעבודת צבע.

צביעת דלתות פנים היא עוד אפשרות בעלת תקציב נמוך וידידותית מאוד DIY. אפשרויות שיפוץ מוכוונות קיר אחרות כוללות הוספת לוחות קיר, יציקת כתר, גימור אחר או חלוקת שיניים, כולם משתלמים יחסית (ויכול להיות שזוהי עבודת צבע חדשה לשדרוג השפעה עוד יותר).

עבור עבודות צבע חיצוניות, הממוצע הממוצע לאומי נע בין 2,500 ל -3,000 דולר.

רעיונות אחרים לשיפוץ ביתי
רבים מהפרויקטים הפופולריים ביותר לשיפוץ הבית מתפרקים למעלה, אך ישנם אינספור פרויקטים אחרים ש- 47 אחוז מבעלי הבית יכולים להתמודד עם התקציב שלהם בסך 5,000 $. בתוצאות הסקר מעריכה פורק כי בעלי בתים זקוקים לממוצע 5,000 דולר כדי להחליף גג, שהוא פרויקט לא נוצץ אך בעל ערך. אפשרויות שיפוץ נוספות שיכולות להשתנות במידה רבה במחיר כוללות התקנת ציפוי חדש בחלקו החיצוני של הבית, התקנת חלונות חדשים, הוספת מיזוג אוויר או מערכת חימום חדשה, והוספת או עדכון אח.

כל עלויות השיפוצים משתנות, אך מחקר ותכנון פרויקטים בזהירות יכולים לחשוף דרכים להוזיל את העלויות ככל האפשר. עם זאת, 5,000 דולר לא יקבלו לאף אחד את הבית המשופץ לחלוטין שהוא עשוי לחלום עליו.

0 comments:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *