כלים לשיפור הבית

לא תמיד קל להחליט אם לעשות זאת בעצמך או לשכור קבלן. עם זאת, יתרון אחד ברור: תיקוני בית DIY עשויים לחסוך לכם צרור. אתה יכול להשתמש בתעלולי DIY כדי לחסוך כסף על קישוטים לבית, תחזוקת בתים, תיקוני רכב, גינון ועוד.

אחד המפתחות לחיסכון בכסף ב- DIY הוא להחזיק ארגז כלים מצויד היטב. אבל אינך רוצה לצאת ולקנות כל כלי בחנות לחומרי בניין רק על הסיכוי שתזדקק לו. הגיוני יותר לבזבז את תקציב הכלי שלך על כמה כלים טובים באמת שתשתמש בהם שוב ושוב.

למרבה המזל, אינך זקוק לכלים רבים כדי להיות מוכנים למקרי חירום ביתיים. כתריסר כלים אמורים להספיק בכדי לראות אותך דרך רוב התיקונים הבסיסיים.

פטיש
מסמר אינו מועיל ללא פטיש. לרוב הפטישים טופר מול הראש, כך שתוכלו להשתמש בקצה אחד בכדי לנסוע בציפורניים ובקצה השני כדי לחטט אותם. אתה יכול גם להשתמש בפטיש לכל עבודה שדורשת מכה טובה, כמו פירוק קיר גבס או דפיקות עץ המסגור.
מומחי נגרות אומרים כי סוג הפטיש המגוון ביותר הוא פטיש בן 16 גרם עם ראש חלק וטופר מעוגל. ניתן להשתמש בגודל זה הן לעבודות עדינות, כמו לתלייה של תמונות, והן לתפקידים כבדים יותר, כמו תיקון סיפון. הטופר המעוגל מקל על משיכת הציפורניים.

מברגים
מספר דברים בבית שלך מחוברים עם ברגים. הם מחזיקים יחד רהיטים ומנורות ומחברים בין דלתות ארונות, כיסויי שקעים וידיות. אז בכל עת שתצטרך לתקן אחד מהדברים האלה, תזדקק למברג שיסיר את הברגים ולהחזיר אותם שוב. מומחים אומרים שזה הכלי היחיד בארגז הכלים שלך אליו תגיע לרוב.

ישנם שני סוגים בסיסיים של ברגים: ראש שטוח, עם חריץ בודד בחלקו העליון, ופיליפס, עם צלב קטן באמצע. כדי להתמודד עם כל סוג, אתה צריך גם פיליפס וגם מברג בעל ראש שטוח. באופן אידיאלי, עליכם להחזיק כמה כאלה, כך שתוכלו להתמודד עם ברגים בגדלים שונים. אתה יכול להשיג סט מברגים בסיסי, עם מגוון גדלים וסוגים, במחיר של 10 עד 15 דולר. סט מברגים בעל 8 חלקים של בעלי המלאכה הוא הרבה מאוד.

אם אתה רוצה לחסוך מעט מקום בארגז הכלים שלך, אתה יכול לקנות מברג רב-סיביות יחיד במקום. לכלים אלה יש רק ידית אחת עם מגוון חלקים שתוכלו להחליף בהם לפי הצורך. מברג פשוט בן שישה לאחד, עם שני פיליפס, שני ראש שטוח ושני קצוות הנעה של אגוז, יכול לעלות כמו 5 דולר. המברג של כל אחד בסטנלי מתאים לחשבון ולתג המחיר.

בין אם תחליט על מברג אחד או כמה, חפש כאלה שהם יציבים ונוחים לאחיזה. אם אתה מתכוון להשתמש בו הרבה, כדאי להקפיד על מברג מחגר. אלה כוללים הילוכים מובנים מיוחדים המאפשרים לך להדק ולשחרר ברגים הרבה יותר מהר. תמורת 20 עד 30 דולר תוכלו להשיג מברג מחגר עשיר היטב עם כל החלקים שתזדקקו לו אי פעם.

מפתח ברגים מתכוונן
דברים שאינם צמודים עם מסמרים או ברגים מחוברים בדרך כלל עם אומים וברגים. כדי להדק ולשחרר את הברגים האלה, אתה צריך מפתח ברגים. מפתח ברגים מתכוונן עושה את העבודה בצורה הטובה ביותר מכיוון שהוא יכול לשנות את גודלו כדי לתפוס אגוזים בגדלים רבים ושונים.
חלק מהמומחים מציעים לקנות שני ברגים באורכים שונים. מפתח ברגים קטן בגודל 6 אינץ ‘יכול להשתלב בחללים צמודים, ואילו מפתח ברגים ארוך יותר בגודל 10 אינץ’ מעניק לך מנוף רב יותר להרפת ברגים הדוקים. סט ברגים שני חלקים עולה פחות מ- 20 $.

סכין שירות
עבודות חיתוך רבות, כמו קופסאות פתיחה או טפטים לקצץ, מסובכות עם מספריים. לשם כך, הכלי הטוב ביותר הוא סכין חדה. סכין כלי עזר זה מהסוג הבטוח ביותר. הלהב מאוחסן בתוך הידית במקום שאינו יכול לחתוך אותך במקרה ואתה יכול להאריך אותו לפי הצורך. סכין כלי שימושי גם לגילוח עץ, לסימון חריצים על לוחות, ובקמצוץ, לחידוד עיפרון.
לסכין שירות טוב יש ידית בטוחה ונוחה. באופן אידיאלי, זה צריך להיות גם אחסון מובנה ללהבים נוספים. בדרך זו, יש סיכוי גבוה יותר שתחליף את הלהב במידת הצורך במקום לחרוש יחד עם להב משעמם, וזו דרך טובה לחתוך את עצמך.

סכין מרק
סכין מרק, המכונה גם מגרד, שימושית למגוון עבודות. אתה יכול להשתמש בו כדי להחיל ולהחלק מרק עץ או ברק, לגרד צבע או טפט מתקלפים, או להסיר עצי סביב גיגית או חלון. הלהב הצר שימושי גם לחיפוש פתיחת מרק מרק לפני יישוםו. לאחר מכן תוכלו להשתמש בקצה הידית כדי להביס את המכסה שוב.
הגודל השימושי ביותר הוא סכין מרק עם להב בגודל של 1.5 סנטימטרים. הוא צר מספיק בכדי להשתלב בפינות אבל רחב מספיק כדי למלא סדקים גדולים במהירות.

מסור ידני
מסור יד הוא פשוט להב חיתוך שיניים המחובר לידית. זה שימושי להכנת חיתוכים מהירים בעץ מכיוון שהוא הרבה יותר מהיר ופשוט לשימוש מאשר מסור חשמל. זה אידיאלי גם לבניית בית עץ מכיוון שלא קל לסחוב כוח מסור למעלה סולם.
מסורים מגיעים בשלושה סוגים בסיסיים. המסור המערבי המסורתי כולל להב של שתי רגליים שמתכווץ מבסיס לקצה וחותך כשאתה דוחף קדימה דרך הלוח. לעומת זאת, למסור משיכה יפני יש להב ישר החותך כשאתה מושך אותו בחזרה דרך העץ. מסורי גיזום חתוכים גם במשיכת המשיכה, אך יש להם להב צר המתקפל לאחסון.

צבת
לעתים קרובות, כשאתה עושה עבודת עשה זאת בעצמך, אתה צריך לתפוס משהו כדי שתוכל למשוך או להפוך אותו. אתה יכול לנסות לתפוס אותו באצבעותיך, אבל לפעמים הם לא מספיק חזקים כדי להפעיל את הכוח שאתה צריך.

זה המקום בו זוג צבת מועילה. יש לו שיני מתכת בקצה האחד כדי לאחוז בחפץ, וידיות ארוכות בקצה השני כדי לתת לך מנוף כשאתה מושך, מתכופף או מסובב אותו. אתה יכול להשתמש בצבת לשחרור אגוזים, שליפת ציפורניים, יישור תקעי חשמל כפופים, הסרת גופי אינסטלציה והצמדת חוטים זה לזה בכדי לפצל אותם.

פנס
אתה לא תמיד יכול לסמוך על תאורה טובה לעבודות DIY. לעיתים קרובות, עליכם לעבוד במרתף מואר עד אפלולי או להציץ לתוך נקיקים כהים. כמו כן, לפעמים אתה צריך למצוא את דרכך כאשר הכוח אינו פעיל. במקרים כאלה אתה זקוק לפנס כדי לראות מה אתה עושה.

חומרה
כשם שמסמר אינו מועיל ללא פטיש, כך פטיש חסר תועלת ללא ציפורניים. אם אתה מחזיק מגוון של מסמרים וברגים בהישג יד, לא תצטרך להתחמק לחנות לחומרי בניין בכל פעם שמשהו בבית שלך זקוק להדבקה.
הברגים משתנים לא רק בגודלם, אלא גם בסוגם. חלקם מיועדים לחיזוק עץ ואחרים לחיבור פריטים לקיר הגבס. הם יכולים גם להיות עשויים מחומרים שונים.

קלטת
חלק מהבתים מוחזקים למעשה עם קלטת צינורות. אמנם לא כדאי לסמוך עליו על כל עבודות התיקונים שלך, אך אין להכחיש שזה מועיל לכל מיני תיקונים מהירים.

ארגז כלים
לאחר שתרכיב אוסף מקיף של כלים, אתה צריך משהו לאחסן אותם. ארגז כלים יציב ומסודר יעזור לכם למצוא את הכלים שלכם כשאתם זקוקים להם. זה יכול גם להגן עליהם מפני נזק בין השימושים.

ארגז כלים טוב צריך להיות גדול מספיק בכדי להחזיק את כל הכלים בהם אתה משתמש באופן קבוע. זה צריך להיות גם יציב וקל לנשיאה. המכסה והתפס צריכים להיות מאובטחים כך שהתיבה לא תיפתח ותשפוך את הכלים שלך החוצה.

תרגיל
מקדחה חשמלית היא אולי כלי הכוח היעיל ביותר שתוכלו להחזיק. זה באמת שני כלים באחד: מקדחה ונהג חשמל. אתה יכול להשתמש בפונקציה המקדחה כדי ליצור חורים בכל הגדלים. לדוגמה, אתה יכול לקדוח חורי טייס לברגים מתחילים או חורים גדולים יותר להפעלת חוטים דרך החלק האחורי של ארון טלוויזיה.

החלף את המקדח במברג, ותוכל להניע ברגים הרבה יותר מהר ממה שאתה יכול עם כל מברג ידני. זה שימושי כאשר צריך להכניס הרבה ברגים תוך זמן קצר. אתה תושיט את המקדח / הנהג שלך כשאתה צריך להחליף גוף תאורה, לתקן קיר גבס או לבנות כל דבר מארון ספרים לבית כלבים.

רמה
נניח שאתה מנסה לבנות ארון ספרים. אתה צריך לוודא שהמדפים ברמה, כך שהספרים לא יחליקו. הדרך הקלה ביותר לבדוק זאת היא להשתמש ברמה.

מפלס בועה הוא כלי קטן ושטוח שיש לו בקבוקון נוזל זעיר וצלול המובנה במרכז. הבקבוקון מלא רק בחלקו, ומשאיר בועת אוויר בחלקו העליון. כשמניחים את המפלס שטוח על משטח, הבועה עולה לראש. אם זה בסופו של דבר מרוכז בין שני קווים המסומנים על הזכוכית, זה אומר לך שהמשטח ברמה.

מסכה
מסכת אבק מגנה עליכם משאיפת אבק או חלקיקים בזמן העבודה. זה חשוב בזמן ניסור, מלטש או על בידוד פיברגלס.
כדי להשאיר אדים מזיקים, אתה צריך מסכת מורחבת יותר המכונה הנשמה. אלה אטמים היטב סביב הקצוות כדי לחסום אדים. יש להם מחסנית פילטר מובנית הסופגת גזים מזיקים לפני שהם יכולים להגיע לריאות שלך. סוגים שונים של פילטרים פועלים כימיקלים שונים, כמו חומצות או אמוניה.

כשאתה מרחיב את הכישורים שלך, אתה יכול להרחיב גם את ערכת הכלים שלך. לדוגמה, אם אתה מתכנן לעשות הרבה ציור, אתה יכול להוסיף מברשות ורולים לסדנה שלך. לעיבוד עץ, יתכן שתזדקק למסור מצנפת, ריבוע, אקדח מסמר, מלחציים או מלטש מסלול. אתה יכול להוסיף מד מתח לעבודה חשמלית וסולם ומיתרי הארכה כדי להרחיב את הטווח בו אתה יכול לעבוד.

עם זאת, כל כלי מעבר ליסודות שווה לקנות רק אם אתה מתכוון להשתמש בו באופן קבוע. לדוגמה, אם אתה צריך לרצף חדר אמבטיה, בדוק אם אתה יכול לשאול או לשכור מסור רטוב במקום לקנות אחד. לא כדאי לבזבז כסף על כלי שישמש פעם אחת ואז לשבת בחנות ולאסוף אבק.

לבסוף, זכרו שלא די רק במערכת כלים טובה. צריך גם לדעת להשתמש בהם. אז כשאתה בונה את ערכת הכלים שלך, בנה גם את המיומנויות שלך.

0 comments:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *