טיפים שימושיים לשיפוץ בית

כשאתה מתכנן שיפוץ לבית, זה יכול להיות מפתה לדלג לשלב המרגש של בחירת צבעי צבע, גופי ואביזרים חדשים, אך על מנת שכל שיפוץ יעבור בצורה חלקה, יש כמה דברים שצריך לחשוב עליהם לפני שאתה אפילו מתחיל.

דע את המטרה הסופית שלך
לפני שתחליטו כיצד לשפץ בהרחבה, עליכם לדעת מה המטרה הסופית שלכם לבית שלכם. האם אתם משפצים כדי להעלות את ערך המכר של ביתכם או שתישארו עוד שנים רבות? שקול את מצבה של השכונה שלך לפני שתתחיל, ודע אילו שיפוצים הם החזר השקעה טוב ואיזה ייחשב להגזים בזה עבור האזור. קביעת תכנית ספציפית לעתידך תעזור לך להחליט עד כמה עמוק ללכת עם הפרויקט שלך.

שיהיה לך תקציב
הכרת התקציב שלך – והצמדתו אליו – הוא אחד החלקים החשובים ביותר בתכנון השיפוצים. זכרו להוסיף לקופת מגמה כל עלות בלתי צפויה – וצפו להשתמש בה – כמו גם עלויות מקריות כמו עלות לאכול במטבח של רינו, או אפילו לקחת מלון לילה או שניים.

התייעץ עם לוח השנה
אם אתה מקווה לבית חדש לגמרי לאירוע או חג מסוים, הקפד להביט בתאריך הסיום שלך ולעבוד בדרך אחורה. הקפד להיכתב בעיפרון תוך מספר שבועות עד חודש בסוף לחדר הנפתול למקרה שיהיו עיכובים בדרך כדי למנוע אכזבה.

תעשה את המחקר שלך
קח את הזמן לשוחח עם חברים, משפחה ושכנים על עבודות השיפוץ שעשו והאתגרים שעומדים בפניהם במהלך התהליך. קבלת שפע של מידע מבעלי בתים שנמצאים בנעליכם יכולה להיות לא יסולא בפז בתהליך התכנון, ומידע זה עשוי לשנות את תוכנית הסיום שלכם.

דע את גבולותיך
רינו-עשה זאת בעצמך הם דרך נהדרת לחסוך כסף, יש להם תחושת הישג ומערבים את כל המשפחה, אך הם עלולים להפוך לאסון אם אתה לא יודע מה אתה עושה. דע אילו משימות אתה יכול להתמודד בבטחה, ואילו יש לטפל כמו המקצוענים, כמו קיר שעשוי להיות נושאי עומס, אסבסט או צבע עופרת.

בקש הפניות
לכל קבלן טוב לא תהיה שום בעיה לספק הפניות, והעתקים של ביטוח חבות לפני תחילת העבודה. אל תסתמך רק על המלצות של לקוחות, חפש לקוחות בפועל שיכולים לתת לך חשבון ממקור ראשון ולענות על כל שאלה שיש לך. לכל פרויקט, בקש לראות תמונות לפני ואחרי עבודות קודמות של קבלן, והכי חשוב – סמוך על מעיך ודע אילו שאלות לשאול.

לארוז
כדי להפוך את כל שיפוץ הבית לפשוט ככל האפשר, יש לפרוס, לארוז או להזיז כל פריט באזור השיפוץ. עבור שיפוץ ביתי שלם, שקול לשכור ארונית או ארון אחסון באתר כדי לשמור על כל החפצים שלך בטוחים ונקיים במהלך התהליך.

שקול את השגרה שלך
אם אתה עובד DIY מנוסה, סביר להניח שאתה טוב לעבוד סביב שיבושי שיפוץ הבית. עם זאת, אם שכרתם קבלן לכל חלק בתפקיד, הקפידו להיות ברורים לגבי שגרת חייכם ועבדו עם הקבלן עם זמני התחלה וסיום הגורמים לשיבוש הכי פחות ביום המשפחה שלכם. אחרי הכל, אף אחד לא רוצה להיתקל באנשים מסחריים כשאתה עדיין בחלוק הרחצה שלך.

הקמת בקרת משימה
אין דבר יותר מתסכל מאשר להיות באמצע עבודה כשאתה לא יכול למצוא את הכלי שאתה זקוק לו. לפני שתתחיל בשיפוץ שלך, יש להזמין אזור בבית שלך כדי לשמש כמפקח על המשימה כדי לשמור על כל כלים, חומרים, מדריכים ורשימות ביקורת במקום אחד.

הגן על הילדים
שיפוץ בית הוא דרך מושלמת לגרום לילדים להיות מעורבים בעיצוב DIY, אך עבור קטנים מאוד זה יכול להיות מסוכן. הקפידו להתקין שערי בטיחות לילדים, כיסויים לבטיחות חשמליים ואחסנו כלים חדים באופן בלתי אפשרי לטוטים מוזרים, במיוחד בשעות שאינן קיימות פיקוח נאות באזור השיפוץ.

אל תשכח את חיות המחמד
הכאוס הזמני של בית הנמצא בשיפוץ יכול להיות מלחיץ במיטב הזמנים עבור דיירי האנושות בבית, קל וחומר לבני המשפחה עם ארבע הרגליים. כאשר מבצעים שיפוץ בית, יש לקחת בחשבון את הבטיחות והטיפול בחיות המחמד שלך, מה שעשוי להיות בעלות על בן משפחה או חבר לחיית המחמד בזמן שרוב העבודה מסתיימת. זה נכון במיוחד כאשר הדלתות לרוב יהיו פתוחות להבאת כלים וחומרים פנימה והחוצה.

תכנית להפסקות
אם בביתכם חסרים שסתומי כיבוי אינסטלציה באזור בו אתם עובדים, יתכן ותצטרכו לכבות את המים בשסתום הראשי ולהשאיר את ביתכם ללא גישה למים זורמים. תכננו קדימה והניחו מיכלי מים במקרר לשתייה, על השיש לבישול והיו דליים עם מים לשטוף את האסלה. דרך קלה לעשות זאת היא למלא את האמבטיה במים ולהניח דלי בסמוך לשפוך לקערת האסלה.

ערוך רשימת אב
כדי לקבל את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה ולעזור בתהליך התקצוב, ערוך רשימת אב ראשונית של הפריטים שאתה זקוק להם, החל ממשימות ניהוליות כמו אישורים, ממש עד לגלילים לצביעה. כדאי להפריד את הרשימה לפי פריטים שיש לך, ופריטים שאתה צריך לרכוש. במקרה של כלים, עריכת רשימה יכולה לעזור לך להחליט אילו כלים אתה יכול לשכור כדי לחסוך בעלויות לעומת רכישת כלים חדשים.

צור רישומים
אתה לא צריך להיות מהנדס כדי ליצור ציורי עבודות, ורוב הסיכויים שתדרוש איזושהי רישום כלשהו כדי לקבל היתר עבור שיפוץ הבית שלך. הקפד לציין קטעים מרובעים, גבהים ורוחב של דלתות וחלונות, ואת המיקומים הנוכחיים עבור כל שירותים כמו חשמל, גז או מים.

השג אישורים
בעלי בתים רבים רואים בקבלת היתר בנייה כאב ראש מיותר שיכול להאט את תהליך השיפוץ, אך היתרים הם חלק הכרחי בתהליך ברוב המקרים, שיכולים לחזור לרדוף אותך אם לא תושג מלכתחילה. אישורי בנייה נחוצים בכדי להבטיח כי שיפוץ הבית שלך יעמוד בדרישות מבניות ובטיחות אש ובודקי קוד ברוב תחומי השיפוט יכולים לגרום לך למחוק עבודות שאינן עומדות בקנה אחד אם אינן עומדות לרשותך. זה יכול ליצור כאב ראש יקר מאוד כשמחפשים למכור את הבית בהמשך הדרך. רצוי תמיד לחשוב קדימה ולהבטיח שתהליך ההיתר יתקיים.

תכנן אזור ללא רינו
לפני שתתחיל את כל הבלאגן של שיפוץ, זוהי תוכנית טובה לייעד אזור ללא שיפוץ למשפחה שלך להתכנס בהרפיה למחצה. ודא שיש לך את כל מה שאתה צריך במקום אחד, כמו קומקום או מיקרוגל, כך שיש לך מרחב פונקציונלי אחד לאיסוף, לאכול או סתם להירגע בסוף היום.

ניקיון מתוכנן
אחרי יום ארוך של שיפוץ, זה יכול להיות מפתה פשוט לכבות את האור ולהשאיר את הבלגן למחר. לרוע המזל, הדבר יכול לגרום לעיכובים, כלים אבודים ושפיות שאבדה לאורך הדרך. הקפד לכתוב זמן רב בתכנית השיפוצים שלך כדי לסדר בסוף היום. העצמי העתידי שלך יודה לך!

לתכנן מראש
אפילו בשיפוץ קוסמטי יכולה להיות הזדמנות לשפר את התפקוד או את יכולת החיסכון בכסף של הבית שלך. למשל, כאשר קורעים חדר שלם זה יכול להיות הזמן המושלם להוסיף בידוד לקירות, לשדרג את לוח החשמל שלכם או להוסיף גופי תאורה או חשמל נוספים. המפתח הוא לחשוב קדימה כיצד תוכלו להשתמש בחדר ולנצל עדכונים קוסמטיים בכדי לשפר את מבנה הבית.

הזמן את העזרה
אם אתה יודע שיפוץ באופק, הגיע הזמן להזמין טובות הנאה מאותם בני משפחה וחברים נוחים. תן להם מספיק זמן לתאם את לוחות הזמנים שלהם כדי לעזור ולספק הרבה תזכורות ככל שהפרויקט מתקרב. (הצעה של אוכל בחינם עוזרת גם!) אם שכירת קבלן, וודא שאתה מאפשר מספיק זמן להוביל לחבוט בציר הזמן הרצוי שלך, אחרת אתה יכול להיות תקוע ומחכה להם. שקול מרכז הודעות כדי ליידע את כולם בבואם והולכים להקל על כולם.

בדוק את מזג האוויר
גם אם אתם מתכננים שיפוץ באביב או בקיץ, אל תסתפקו במזג אוויר מדהים לעשות זאת. הקפד לבדוק את התחזיות הארוכות והקצרות לפני תחילת העבודה, ותזמן עבודות הדורשות גישה חיצונית, כמו צביעה של ריסוס או חיתוך עצים בימים שיש להם את התחזית הטובה ביותר. קחו בחשבון חום וקור בימים שאולי תצטרכו לנתק חשמל לתנור או למזגן שלכם בתנאי עבודה נוחים והקפידו להישאר ערניים לשינויים בלתי צפויים במזג האוויר.

0 comments:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *